Mobilny tryb Continuum w okolicach wakacji otrzyma kilka znaczących usprawnień

Windows 10 Mobile w oczach wielu konsumentów jest już spisany na straty, a i sam Microsoft przyznaje, że w 2016 roku nie jest on dla niego priorytetem. Choć dopiero teraz przyznano to oficjalnie, to jednak czuć było to od pewnego czasu – bardziej liczą się teraz dla Microsoftu aplikacje i usługo, aniżeli sam system. Ma to oczywiście swoje dobre i złe strony, choć przyznać trzeba, iż nie oznacza to całkowitego braku rozwoju dla ich mobilnej platformy. Już teraz zapowiedziano kilka kluczowych zmian, które to trafią na nasze urządzenia wraz z zaplanowanym na lato uaktualnieniem – Anniversary Update.xbox-one-control-2

O cóż tym razem się rozchodzi? W głównej mierze mowa tutaj o znacznie usprawnionym trybie Continuum, gdyż w obecnej formie jest on daleki od ideału. Na pierwsze miejsce wysuwa się informacja o tym, iż będziemy w stanie uruchamiać aplikacje Win32, choć nie bezpośrednio na naszym urządzeniu. Nasz smartphone ma być jedynie pośrednikiem, który wyświetlać będzie strumieniowane z innego miejsca oprogramowanie – firma posłużyła się tutaj przykładem swojego sztandarowego Visual Studio. Jeśli zaś chodzi o kolejne nowości, to warto wspomnieć chociażby o wsparciu dla kontrolera od Xbox One, którego będziemy mogli podpiąć pod stację dokującą i za jego pomocą prowadzić rozgrywkę w grach zgodnych z UWP. Wisienką na torcie ma być możliwość uruchamiania trybu Continuum na dowolnym urządzeniu pracującym pod kontrolą Windows 10. Do tej pory mogliśmy tak robić jedynie z innym wyświetlaczem, w przyszłości za terminal będzie mógł robić każdy PC spełniający podany wcześniej warunek. Co dzięki temu zyskamy? Przede wszystkim dostęp do swoich aplikacji oraz pewną niezależność od tego, co znajduje się na danym komputerze – wszystkie pliki będą należeć do nas, więc traktować to będzie można jako swego rodzaju nowego użytkownika w obrębie Windows 10.

Z jednej strony cieszy fakt, iż Microsoft mimo zauważalnego zwolnienia tempa dalej ma w planach rozwijanie Windows 10 Mobile. Z drugiej jednak strony wymienione wyżej funkcje powinny zostać zaimplementowane już na samym początku, gdyż po ich poznaniu obecny tryb Continuum wydaje się jakiś niepełnowartościowy.