Microsoft zapowiedział narzędzie, które umożliwi łatwą synchronizację pomiędzy dowolnym smartphone a Windows 10

Od dłuższego czasu Microsoft stara się nam wpoić, że Windows 10 będzie idealnym systemem dla mas. Prosty w obsłudze i bogaty w funkcje ma być ostoją zarówno dla przeciętnych użytkowników, jak i tych bardziej zaawansowanych. Takimi zapewnieniami wiele osób nie przekonał, dlatego postanowiono przekuć słowa w czyny – zaowocowało to ciekawie zapowiadającą się aplikacją Phone Companion.

Jak sama jej nazwa wskazuje ma ona być swego rodzaju pomocnikiem, który będzie pomostem pomiędzy naszym mobilnym urządzeniem, a laptopem czy desktopem. Oczywiście w myśl nowego podejścia postanowiono zapewnić wsparcie nie tylko dla Windows Phone / Windows 10 Mobile, ale i dla Androida i iOS, które są główną konkurencją dla ich własnego produktu. Taki obrót sprawy nie powinien raczej nikogo dziwić, gdyż Microsoft raz za razem pokazuje nam, że teraz dla niego bardziej liczą się usługi, aniżeli system operacyjny. Pomińmy jednak te kontrowersyjne wybory giganta z Redmond i skupmy się na tym, co zaoferuje nam wspomniane wyżej rozwiązanie. W przypadku Windows Phone / Windows 10 Mobile będzie to typowa aplikacja do zarządzania pamięcią naszego urządzenia, jednak w przypadku sprzętu konkurencji zostanie to trochę inaczej rozwiązane. Zawierać ona będzie zbiór porad i odnośników do tego, jak w łatwy sposób zsynchronizować ze sobą te dwa różne urządzenia (oczywiście bezprzewodowo), tak by umożliwić możliwie najbardziej płynną pracę pomiędzy nimi.

Jak więc widać Microsoft nie próżnuje i co rusz wydaje kolejne narzędzia, które wraz z premierą Windows 10 trafią do końcowych użytkowników. Dzięki nim praca na urządzeniach opartych o ich najnowsze dziecko (Windows 10) ma być prosta i przyjemna, jednak przy tym nie zapomniano o urządzeniach posiadających konkurencyjne platformy mobilne, które niestety są dużo popularniejsze od ich własnej. Taki ruch powinien przełożyć się na wzrost popularności ich usług, które od niedawna są multiplatformowe, dzięki czemu ewentualna zmiana systemu nie jest zbyt dotkliwa – wszystkie dane przechowywane mogą być w chmurze, przez co wędrować będą cały czas za nami.