Microsoft zaczął nas rozpieszczać – testowy Office na Windows 10 Mobile pojawi się jeszcze w tym miesiącu

Microsoft na swojej styczniowej konferencji przedstawił nam przedsmak nowej odsłony autorskiego mobilnego systemu – Windows 10 Mobile. Obiecano wtedy rychłe wypuszczenie pierwszej testowej odsłony, jednakże gdy już się to stało nie obeszło się bez wielkiego niezadowolenia ze strony społeczności. Okazała się ona nad wyraz niestabilna, a i niewiele różniła się od Windows Phone 8.1.1 – w niektórych aspektach była wręcz okrojona względem niego. Nawet niedawna kompilacja 10051 (i kolejna mniejsza 10052) nie wniosła niczego konkretnego – szczególnie, że większość osób oczekiwała sprezentowanego w styczniu nowego Office.

Na całe szczęście już nie będziemy musieli na niego zbyt długo czekać, gdyż takowy pojawić ma się już niebawem – jeszcze przed końcem kwietnia. Oczywiście wciąż nie będzie to ostateczna wersja, jednakże da nam ona pewien pogląd na aktualny postęp prac. Jeśli ktoś pokusił się potestować Office w wersji na Windows 10 to powinien się bardzo szybko odnaleźć w nowym tworze, gdyż owe produkty są w zasadzie jednością – jest to po prostu aplikacja uniwersalna (Windows App). Co ciekawe, w ich przypadku Microsoft postanowił całą wstążkę umieścić w panelu wysuwanym z dołu, przez co aktywni ostatnio bojownicy przeciwko hamburger menu powinni być bardzo zadowoleni.

Miejmy nadzieję, iż gigant dotrzyma tego terminu i nowe aplikacje z pakietu Office (Excel, Word, PowerPoint oraz OneNote) sprezentuje nam już podczas nadchodzącej konferencji BUILD 2015. Nie wiadomo niestety nic odnośnie tego, czy będzie to w ramach nowej kompilacji czy po prostu będzie można je pobrać ze sklepu – chociaż w przypadku pełnego Windows 10 sprawdziła się ta druga opcja.