Microsoft zabiera się za Skype – unifikacji interfejsu ciąg dalszy

Microsoft od pewnego czasu jest na celowniku wielu osób – poczucie zastoju w firmie jeszcze nigdy nie było tak silne. Poza tym niezbyt przychylne opinie dotyczące Win8 wciąż zbierają swoje żniwo. Na całe szczęście firma z Redmond ma plan jak zmienić taki stan rzeczy, a nazywa się on ModernUI. Coraz więcej usług webowych jak i standardowego oprogramowania przechodzi na ten interfejs. Zresztą, nie tylko ten gigant czerpie garściami z flat design – Google oraz Apple również z niego korzystają, choć nie w tak nietypowej formie jak Microsoft.  nowy_skype_1

Tym razem na celowniku jest komunikator Skype, który od dłuższego czasu nie doczekał się żadnych większych zmian. W dużej mierze skupiono się na podrasowaniu wyglądu aplikacji, tak by była ona bardziej spójna z jej odpowiednikami na innych platformach. Okno rozmowy jest teraz czytelniejsze, gdyż dodano wątkowy widok wiadomości oraz miniaturki zdjęć profilowych. Lekkiemu liftingowi uległy również ikonki odpowiedzialne za rozmowę video/telefoniczną oraz dodawanie kolejnych użytkowników do rozmowy.

nowy_skype_2

Poza tym, znacznie usprawniono wyświetlanie zdjęć w oknie chatu, a także Skype pogrupuje teraz wysyłane i odbierane pliki ze względu na ich format. Podczas prowadzenia wideo rozmowy dostęp do chatu będzie z prawej strony – jest to znacznie wygodniejsze od obecnie dostępnego rozwiązania. Wysłanie szybkiej wiadomości czy jakiegoś zdjęcia nie będzie już sprawiać takich problemów jak dotychczas. Podobno poprawiono też stabilność podczas rozmów grupowych – mają być teraz jeszcze bardziej niezawodne i stabilne jak nigdy wcześniej.

Wersję Preview oferującą nowy wygląd można bez problemu pobrać prosto z witryny Skype.