Microsoft wyda specjalną edycję Minecrafta dedykowaną Windows 10

Microsoft już od dłuższego czasu jest w posiadaniu gry Minecraft. Na ten niebywały sukces studia Mojang wiele firm ostrzyło sobie zęby, jednak to właśnie gigant z Redmond ostatecznie go przejął. Od tamtego czasu co rusz wydawane są udoskonalenia mające na celu usprawnienie rozgrywki na systemach Windows – takie jak chociażby wbudowanie środowiska Java wprost w klienta gry, przez co nie jest już wymagana jego oddzielna instalacja.

Jak się obecnie okazuje to nie wszystko czym Microsoft pragnie nas uraczyć. Wraz z premierą Windows 10 (29 lipca) dodatkowo światło dzienne ujrzy Minecraft Windows 10 Edition, który przyniesie graczom szereg nowości i usprawnień. Co ciekawe, dotychczasowi gracze otrzymają wspomnianą wersję całkowicie bezpłatnie, jednak dla nowych użytkowników będzie to koszt rzędu 10 dolarów. Poprzez nowego klienta będziemy mogli prowadzić rozgrywkę w trybie multiplayer ze wsparciem Xbox Live – ma to być zmodyfikowany pod nowe standardy Microsoft Pocket Edition, toteż bez problemu pogramy ze znajomymi posiadającymi tę odsłonę. Minecraft Windows 10 Edition dzięki połączeniu ze wspomnianym Xbox Live zyska GameDVR, który umożliwi łatwe nagrywanie obrazów oraz robienie zrzutów ekranu. Ponadto nie będzie tutaj żadnym problemem nasz ewentualny kontroler, gdyż bez problemu obsługiwany będzie zarówno dotyk, jak i klawiatura.Minecraft-Xbox-minPewną ciekawostką jest tutaj fakt, że w początkowej fazie wydany zostanie on z dopiskiem BETA. W jego przypadku oznaczać to będzie, iż Microsoft wprowadzi tutaj model znany z programu Windows Insider i pozwoli użytkownikom na podsuwanie nowych pomysłów oraz komentowanie już istniejących rozwiązań. Ma to być niewątpliwą zaletą, która pozwoli stworzyć Minecrafta takiego, jakim chcieliby go widzieć konsumenci – powinno się to przełożyć na jego lepszy odbiór przez rynek, a w konsekwencji sprzedaż.

Pozostaje mieć nadzieję, że nie jest to tylko czcze gadanie i firma naprawdę przyłoży się do nowo zapowiedzianej odsłony tej popularnej gry. Jeśli Minecraft Windows 10 Edition przyniesie ze sobą realne poprawki (w tym wydajności) oraz ciekawe nowości, to jestem pewny, że jego popularność i atrakcyjność wzrośnie jeszcze bardziej. Na pewno skorzystają na tym obecni gracze, dla których będzie to dość duża aktualizacja, która dostępna dla nich będzie całkowicie za darmo.