Partner Microsoftu twierdzi, że Windows 10 Mobile wciąż ma się dobrze

Windows 10 Mobile od dawna nie dostał żadnej konkretnej aktualizacji. Creators Update był ostatnim typowo rozwojowym uaktualnieniem, natomiast Fall Creators Update to już głównie poprawki wykrytych błędów. Nie dziwi więc, że konsumenci spisali ten system na straty, co spowodowało odwrócenie się od niego nawet najwierniejszych fanów. Dlatego tak zaskakująca była niedawna informacja, wedle której Microsoft jeszcze nie porzucił sektora mobilnego. 

Do opinii publicznej podano ją przy okazji premiery nowego smartphonu od Wileyfox. Ich przedstawiciel udzielił wtedy wywiadu, podczas którego opowiedział co nieco o pomocy, jaką otrzymali od Microsoftu. Obie firmy blisko współpracowały w trakcie opracowywania Wileyfox Pro, tak by jak najlepiej dopasować go do wymagań klientów biznesowych. Zdradzono przy okazji, że wiele wielkich brytyjskich przedsiębiorstw rozważa ich zakup i wdrożenie. 

Obecna sytuacja ma być jedynie chwilowym zawieszeniem broni, podczas gdy Microsoft cały czas pracuje nad nowymi urządzeniami. Tak przynajmniej twierdzą niektóre źródła, mające swoje podstawy pośród pracowników tejże firmy.