Microsoft jest w trakcie opracowywania niejakiego Skype for Life
 ▪   ▪  Skype

Skype jakiś czas temu uznany został jako multiplatformowy komunikator, gdyż obecny jest w zasadzie na każdej platformie, w tym poprzez okno przeglądarki. Najnowsze przecieki sugerują jednak, że dla Microsoftu jest to wciąż zbyt mało. Dlatego też miałby być w trakcie opracowywania niejakiego „Skype for Life”, który byłby całkowicie nowym, cross-platformowym narzędziem.

skype

Zająłby on miejsce wszystkich obecnie dostępnych klientów, co stanowiłoby niewątpliwe ułatwienie dla firmy. Co dodatkowo ciekawe, rozwój nowej aplikacji do obsługi Skype miałby być powodem niedawnego zamknięcia kilku biur w Londynie. Warto tutaj zwrócić uwagę na to, że nowy klient byłby dla wszystkich platform tym, czym UWP jest dla Windows. Mielibyśmy więc jedną aplikację, zamiast niezależnych programów przygotowywanych z myślą o każdym systemie.

„Skype for Life” byłby jednak skierowany wyłącznie do przeciętnego konsumenta, gdyż Ci biznesowi wciąż mieliby dostęp do Skype for Business. Niemniej należy pamiętać, że dopóki Microsoft nie potwierdzi istnienia opisywanego projektu, dopóty trzeba do tego podchodzić z umiarkowanym entuzjazmem.