Microsoft Teams konsekwentnie pnie się w górę słupków popularności

Jakiś czas temu Microsoft powołał do życia Microsoft Teams, który ma być bezpośrednią odpowiedzią na rosnącą popularność platformy Slack. Produkt giganta z Redmond, tak jak jego konkurent, skierowany jest głównie do korporacji, ponieważ ma on usprawnić komunikację pomiędzy pracownikami. Twór Microsoftu ma jednak tę przewagę, że dzięki oparciu o chmurę Office 365 zapewnia on wymianę i pracę z plikami w czasie rzeczywistym. Skutkować ma to optymalizacją wykonywanej pracy, co jest nie bez znacznie dla szefostwa danej firmy.

Oczywiście prócz dwóch wcześniej wspomnianych platform istnieje kilka innych rozwiązań, jednakże nie przeszkadza to produktowi Microsoftu w stopniowym zagarnianiu rynku. Panująca sytuacja jest o tyle ciekawa, iż ich inna usługa, Skype for Business, obecnie zajmuje pierwsze miejsce w rankingu.

Zdaje się więc, że przedsiębiorstwa upodobały sobie rozwiązania Microsoftu, które czerpią wiele z popularności Windows. W końcu znacznie wygodniej jest obracać się w obrębie jednej platformy natywnie powiązanej z konkretnymi usługami, niż używanie wielu zewnętrznych i niepowiązanych ze sobą elementów.