Microsoft rozważa rozszerzenie programu Windows Insider na urządzenia innych producentów

Program Windows Insider znany jest wszystkim entuzjastom nowych technologii. Microsoft uruchomił go w październiku zeszłego roku, by poprzez niego móc dostarczać zainteresowanym osobom najnowsze, wczesne wydania Windows 10. Początkowo wykorzystywany był jedynie dla desktopowej wersji Okienek, jednakże z czasem (12 luty bieżącego roku) rozszerzono jego zasięg o 6 modeie Lumii (630, 635, 636, 638, 730 oraz 830). Jak nie trudno się domyślić, cała reszta poczuła się bardzo urażona z tego powodu – oczywiście Microsoft obiecał wtedy stopniowo zwiększać listę wspieranych urządzeń z logo Nokii / Microsoftu, jednakże nie było żadnych informacji na temat produktów innych producentów.

Długo przyszło nam czekać na konkretną i satysfakcjonującą odpowiedź w tym temacie, jednak taka wreszcie nadeszła. Za pomocą Twittera Gabe Aul poinformował wszystkich, iż pracują nad wsparciem dla smartphonów innych niż Lumia. Niczego konkretnego się jednak nie dowiedzieliśmy, a i sam Gabe był dość oszczędny w słowach. Jednak już sam fakt pojawienia się takowej informacji jest bardzo interesujący dla wszystkich posiadaczy Samsunga Ativ S, któregokolwiek z modeli HTC czy wszelkiej maści b-brandów. Już niedługo (choć kto wie) i oni będą w stanie dołączyć do dość wąskiego obecnie grona testerów, co powinno przełożyć się na zdecydowanie większą ilość informacji zwrotnych kierowanych w kierunku Microsoftu.

Jak więc widać, gigant z Redmond nie ustaje w staraniach, by ze swoim programem Windows Insider dotrzeć do jak najszerszego grona odbiorców. Choć idzie im to dość opornie, gdyż od ostatniego, pierwszego wydania minęły już prawie dwa miesiące, to jednak miło wreszcie usłyszeć cokolwiek na temat postępu prac (choć w tak ogólnikowym tonie). Miejmy nadzieję, iż Microsoft się trochę z tym pośpieszy, ponieważ przez to wieczne oczekiwanie gaśnie entuzjazm wielu osób – oby faktycznie było warto czekać.