Microsoft prezentuje uniwersalną klawiaturę współpracującą z systemami Windows, iOS oraz Android

Fizyczna klawiatura nie ma sobie równych wszędzie tam, gdzie wprowadzamy bardzo dużo tekstu. Nawet zwykłe pisanie wiadomości może być znacznie przyjemniejsze, gdy użyjemy do tego odpowiedniego akcesorium. Microsoft rozumie, że w dobie wszechobecnych tabletów i coraz lepiej radzących sobie phabletów korzystanie z klawiatury ekranowej stało się dość uciążliwe. Przez rozmiar ich ekranu ciężko jest operować nimi przy użyciu jednej dłoni, a poza tym ekran nie daje wyczuwalnego skoku klawiszy charakterystycznego dla zwyczajnych klawiatur.

Microsoft-Universal-Keyboard1-620x465

Firma z Redmond chce wyjść naprzeciw wszystkim znudzonym takim stanem rzeczy i właśnie zaprezentowała New Universal Mobile Keyboard, która będzie w stanie pracować z praktycznie każdym sprzętem. Wspiera ona tablety zarówno z systemem Windows (co zrozumiałe), jak i Android oraz iOS. Nic nie stoi jednak na przeszkodzie, by wykorzystywać ją wraz z innymi urządzeniami – np. w/w phabletami. Dostosowanie jej pod dany sprzęt będzie sprowadzało się do przesunięcia jednego przełącznika znajdującego się na obudowie.

button-300x217

Niestety nie będzie ona współpracować z Windows Phone, gdyż ten nie ma zaimplementowanej obsługi Bluetooth HID. Miejmy nadzieję, że producent tej klawiatury doda takowe wsparcie w przyszłych aktualizacjach, gdyż urządzenie wygląda całkiem użytecznie.