Microsoft prezentuje tanią Nokie 215

Minione targi CES były ciekawym czasem dla wszystkich osób lubujących się w gadżetach. Zaprezentowano ich tam całą masę, tak że każdy mógł znaleźć coś dla siebie. Co jednak z tymi, którzy cenią sobie proste rozwiązania i nie potrzebują miniaturowych komputerów w kieszeni? Właśnie z myślą o nich Microsoft wydał nowe urządzenie pod nazwą Nokia 215, która jest bardzo udanym nawiązaniem do tego, w czym kiedyś firma Nokia była bardzo dobra.

Model ten cechuje się 2.4” wyświetlaczem o rozdzielczości 320×240. Oczywiście wyposażony on został w fizyczną klawiaturę alfanumeryczną oraz 5 podstawowych przycisków – do odrzucania i przyjmowania połączeń oraz nawigacji po systemie. Co ciekawe, mimo swojej prostoty owe urządzenie pozwala na względnie bezproblemowe przeglądanie sieci za pomocą przeglądarki Opera Mini. Poza tym, wraz z nim otrzymamy kilka preinstalowanych aplikacji, w tym te odpowiedzialne za dostęp do Facebooka i Twittera. Całość dopełnia latarka dostępna na górnej krawędzi, moduł bluetooth oraz slot na karty microSD (do 32 GB).

Microsoft i w tym przypadku kontynuuje swoją strategię, zatem Nokię 215 kupimy zarówno w wariancie ze wsparciem dla jednej, jak i dwóch kart SIM. Warto przy tym nadmienić, iż zastosowane ogniwo wedle deklaracji producenta zapewni aż 29 dni pracy w trybie czuwania (21 dla wersji Dual SIM) oraz 20 godzin rozmów. Pomijając wydajną baterię, jej dużą zaletą będzie cena wynosząca zaledwie 149 zł oraz rychła premiera ustalona już na luty. Zainteresowane osoby będą mogły wybrać spośród 3 kolorów – czarnego, zielonego oraz białego.  g_-_-x-_-_-_60129x20150105170722_0Jak widać Microsoft po przejęciu Nokii nie zamierza oddać segmentu najprostszych modeli i wciąż będzie wydawać nowe urządzenia w bardzo niskich cenach. Choć zapotrzebowanie na nie systematycznie maleje, to jednak wciąż dość spora rzesza ludzi wyraża chęć zakupu tego typu sprzętu. Oczywiście nie można powiedzieć, iż gigant z Redmond jest jedynym producentem działającym w tej półce cenowej, jednakże niewielu decyduje się na wydawanie kolorowych i równie ciekawych urządzeń jak zaprezentowana Nokia 215.