Microsoft prawdopodobnie nie wyda DirectX 12 dla Windows 7

Pierwsze wzmianki na temat DirectX 12 zostały zaprezentowane już jakiś czas temu przez sam Microsoft i od tamtej chwili w zasadzie nie dowiedzieliśmy się niczego nowego. Czasem pojawią się jakieś nowe plotki, jednakże nie zawierają one zazwyczaj nic konkretnego. Tym razem prawdopodobnie poznaliśmy odpowiedź na kluczowe dla wielu pytanie – czy Win7 zyska dla niego wsparcie.

Nie tak dawno Richard Huddy będący pracownikiem AMD twierdził, iż Windows 7 nie znajdzie się na liście wspieranych systemów. Niby jest to logiczne z punktu widzenia firmy, tym bardziej iż premiera wydania nowego DirectX wypadnie już po zakończeniu wsparcia dla owego systemu. Z drugiej jednak strony jest to wciąż najpopularniejsze wydanie Windows, więc można by się spodziewać trochę lepszego traktowania. Od tego śmiałego wyznania stara się teraz wykręcić samo AMD, które w wywiadzie dla GameSpot stwierdza, że w/w pracownik nie jest zbyt dobrze poinformowany, przez co powinniśmy brać jego słowa z pewną rezerwą.

directx-12-logo-100251209-large-520x245

Skoro nie posiada żadnej wiedzy na temat wydawanych przez Microsoft produktów, to dlaczego w ogóle podjął się takiego tematu? A może to zwyczajna zasłona dymna firmy, która chce jakoś wykręcić się z tego zbyt śmiałego wyznania swojego pracownika. Tego się prawdopodobnie nie dowiemy, aż do oficjalnego stanowiska giganta z Redmond, na które jak na razie się nie zanosi. Nie wyklucza się też zwykłego badania rynku poprzez reakcję konsumentów na brak wsparcia dla nowszego DirectX przez Win7. Taki ruch jest nawet dość prawdopodobny, gdyż firma musi teraz ostrożniej niż kiedykolwiek wykonywać swoje kolejne ruchy – nie ma już takiej przychylności jak kiedyś. Każde złe posunięcie może ją wiele kosztować.