Microsoft pragnie, by Bing stał się domyślną wyszukiwarką w iUrządzeniach

Firma Apple na przestrzeni lat stworzyła (lub ulepszyła istniejące) genialne produkty, które swoją prostotą i niezawodnością zdobyły rzesze fanów na całym świecie. W całym tym portfolio brakuje jednak własnej wyszukiwarki internetowej, dlatego wiele firm chciałoby, by to właśnie ich produkt został tam wykorzystany.

Taka sytuacja nadarzy się już w przyszłym roku, gdyż to właśnie wtedy wygasa umowa licencyjna pomiędzy Google, a Apple. Z dużym prawdopodobieństwem możemy założyć, iż firma z Cupertino nie będzie zainteresowana współpracą z gigantem z Mountain View, gdyż wielu obeznanych w temacie obserwatorów tak właśnie uważa (Apple nie od dziś stara się odsunąć od usług Google). Dobrym wyborem byłby tutaj Bing od Microsoftu, który zresztą jest domyślną bazą dla głosowego asystenta Siri oraz systemu OS X. Skoro wyszukiwarka z Redmond jest już obecna w produktach Apple, to logicznym wydaje się ponowne sięgnięcie po nią.

bing-siri-featured

Oczywiście do wyboru pozostaje jeszcze Yahoo, które w stanach zjednoczonych radzi sobie nie najgorzej. Niedawno nawet zdobyło partnera w postaci Mozilli, która w swojej przeglądarce Firefox korzysta właśnie z jej rozwiązań.