Microsoft nie powiedział jeszcze ostatniego słowa w sprawie Windows 10 Mobile

Dużo się pisze i mówi o tym, jakoby Microsoft powoli miał odpuszczać sobie rozwój Windows 10 Mobile, ponieważ nie zdobył on zbytniej popularności. Choć firma raz po raz przekonuje nas, że nie jest to prawdą, to mimo wszystko nie brakuje sceptycznych głosów. Dlatego też najnowsze przecieki dotyczące Windows 10 Mobile wywołały niemałe poruszenie w sieci, gdyż świadczą one jednoznacznie o tym, iż firma, wbrew obiegowej opinii, nie zamierza odpuścić rynku mobilnego.notification2

Mowa tutaj o informacjach sprezentowanych nam przez portal MSPowerUser, któremu udało się dotrzeć do dość ciekawych zdjęć. Zobaczyć na nich możemy fragmenty dokumentów pochodzących z wewnętrznej komunikacji Microsoftu, które zawierają rozważane zmiany w centrum akcji. Planowane jest dodanie suwaka odpowiedzialnego za ustalanie jasności ekranu, a i kilka „najważniejszych” przełączników mogłoby zostać wyróżnionych w formie okrągłych przycisków. Oczywiście nie wiadomo, czy byłyby one ustalone z góry, czy moglibyśmy je edytować – wydaje się jednak, że będą one zarezerwowane wyłącznie dla aplikacji.

Istnieje duża szansa, iż omawiane zmiany trafią na nasze urządzenia już w Redstone 2, który to ma się właśnie skupiać na rozwoju Windows 10 Mobile. Jego premiera ma się odbyć na przełomie 2016 i 2017 roku, toteż stosunkowo niedługo będziemy musieli czekać na oficjalne informacje – być może relatywnie szybko otrzymamy testowe wersje z opisywanymi nowościami.