Microsoft potwierdza plan wydania dwóch większych aktualizacji Windows 10 w 2017 roku

Nie tak dawno Microsoft wydał Anniversary Update aka Redstone 1 przeznaczony na desktopy, a tu już co niektórzy rozglądają się za kolejnym uaktualnieniem. Nie powinien nikogo dziwić fakt, że szczególnie aktywni są Insiderzy, którzy pragną mieć możliwie najszybszy dostęp do kolejnych wydań Windows 10. Dotychczas posiadaliśmy jedynie spekulacje co do planów na nadchodzący rok, na szczęście Microsoft wreszcie postanowił zabrać głos w tej sprawie i uchylić nieco rąbka tajemnicy.

Windows 10, version 1607 is our third Windows 10 feature update released. Based on feedback from organizations moving to Windows 10, this will be our last feature update for 2016, with two additional feature updates expected in 2017.

Co jednak ciekawe, nie poinformowano nas w jakiś otwarty sposób, gdyż, co raczej nie jest zaskakujące, firma głównie skupiła się na Anniversary Update. By się o tym przekonać wystarczy wejść na blog Microsoftu i przeczytać wpis traktujący o tymże uaktualnieniu, gdzie pomiędzy wierszami znaleźć można wzmiankę o planach na 2017 rok. Nie znajdziemy tam jednak niczego fascynującego ani tym bardziej konkretnego, a w zasadzie widnieje tam jedynie potwierdzenie tego, co mogliśmy dotychczas przeczytać w sieci. Zapewne znajdą się osoby niezadowolone z tak małej ilości nowych danych, aczkolwiek na początek powinna wystarczyć im ta informacja – kolejne zapewne pojawią się jeszcze w obrębie wakacji.