Microsoft podaje ilość aplikacji dostępnych dla Windows i Windows Phone

Sklepy mobilne Microsoftu nie cieszą się zbyt dużą popularnością wśród deweloperów. Mimo, iż z dnia na dzień przybywa kolejnych aplikacji, to jednak ich liczba jest wciąż zbyt mała by konkurować z innymi graczami. Sytuacja uległa znacznej poprawie od czasu wydania Windows Phone 8, jednakże dopiero WP 8.1 i wprowadzone przez niego Uniwersalne Aplikacje mają realną szansę zawojować na rynku.

Jak więc sprawa przedstawia się obecnie? Wedle niedawnego podsumowania zaprezentowanego przez Microsoft w sklepie Windows Phone w dniu 30 września znajdowało się 340 tysięcy aplikacji. Jego odpowiednik dla Windows również radzi sobie nie najgorzej, gdyż zawiera już 187 tysięcy różnych programów. Jak widać wciąż trochę brakuje by dogonić konkurencję, jednak liczby są już na tyle duże by zadowolić znaczą część użytkowników – każdy powinien znaleźć coś dla siebie.

Dużą nadzieją dla obu sklepów ma być wydanie Windows 10, który w założeniach ma połączyć je w jeden. Coś takiego będzie wymagało powstania większej ilości aplikacji uniwersalnych, zatem tylko od twórców oprogramowania zależy, czy plan Microsoftu się powiedzie, czy też nie.