Microsoft oficjalnie potwierdził datę konferencji

W internecie od dawna można było natknąć się na plotki związane z datą konferencji. Okazuje się że było w nich ziarno prawdy, ponieważ powtarzająca się w nich data została oficjalnie potwierdzona. 30 września w San Francisco Microsoft przedstawi nam swoje nowe produkty.

konfa ms

Oficjalna grafika zapraszająca na konferencję Microsoftu

Czego możemy spodziewać się na konferencji? Pomimo faktu iż wiemy już o nim całkiem sporo, to niewątpliwie „gwiazdą wieczoru” będzie Windows 9, który ma zostać oficjalnie zaprezentowany i przekazany do testów w formie Technology Preview.

Microsoft ma przedstawić też nowy sposób licencjonowania systemów operacyjnych. Windows as a Service – pod taką nazwą kryje się udostępnianie systemu w ramach abonamentu. Domyślamy się że będzie to funkcjonowało podobnie do Office 365. Nie wiadomo jeszcze jak dokładnie będzie wyglądała nowa forma licencji oraz do kogo będzie skierowana. Przypomnijmy że Office 365 początkowo skierowany był tylko dla firm, a dopiero później dla indywidualnych użytkowników.

Zniknąć ma też marka Windows Phone, którą zastąpić ma po prostu Windows. Czy jest to krok w kierunku zapowiadanego ujednolicenia środowisk systemowych?

Miejmy nadzieję że gigant z Redmond zaspokoi nasz apetyt na nowinki techniczne które przedstawi nam już za dwa tygodnie.