Microsoft nie ustaje w rozwijaniu swojego głosowego asystenta

Cortana, czyli głosowa asystentka pochodząca z Redmond na rynku zawitała dość późno, bo dopiero rok temu. Jej konkurenci pochodzący z Cupertino (Apple) oraz Mountain View (Google) są już na nim od dłuższego czasu – odpowiednio od 2011 i 2012 roku. Choć jak widać została zaprezentowana znacznie później, to jednak w wielu kwestiach nie ustępuje swoim rywalom. Firmie Microsoft to jednak nie wystarcza i wciąż udoskonala swoją usługę.

By nam o tym przypomnieć postanowiono wystosować odpowiedni wpis za pomocą Twittera, który wywołał niemałe poruszenie w mediach. Został on napisany z konta Roba Chambersa – kierownika działu rozwoju w zespole Cortana Speech, zatem można domniemywać, iż co nieco wie.

Jeśli wierzyć jego słowom to w Microsofcie obecnie pracuje się nad nowym interfejsem programowania dla Cortany przeznaczonym dla deweloperów piszących aplikacje na Windows Phone. Oczywiście nie wiadomo czego tak naprawdę możemy się spodziewać, jednakże patrząc na wspomnianą wcześniej notkę można zauważyć dość duży entuzjazm Roba Chambersa.

Miejmy nadzieję, iż wspomniane nowe API faktycznie będzie tak dobre jak się zapowiada i wniesie ono nową jakość do świata mobilnych Okienek. Nie wiadomo nawet kiedy miałoby ono być zaprezentowane po raz pierwszy, jednakże z duża dozą prawdopodobieństwa można wskazać konferencję BUILD 2015, gdyż to właśnie ona jest organizowana z myślą o deweloperach.