Microsoft łata braki w oprogramowaniu – nowy Surface Hub umożliwi kalibrację rysika

Microsoft znany jest przede wszystkim dzięki swojemu systemowi operacyjnemu Windows, a także przez dość popularny pakiet Office. Stosunkowo mało osób zdaje sobie sprawę, iż ta firma ma również specjalny dział zajmujący się różnorakim sprzętem. Poza raczej znanymi konsolami Xbox tworzone są tam również mniej oczywiste dla użytkowników urządzenia, takie jak myszki czy klawiatury. Wraz ze zmianami wewnętrznymi, które wymusiły modyfikację dotychczasowej strategii, doszła jeszcze jedna kategoria – hybrydy. Od jakiegoś czasu cieszą się one coraz większą popularnością, zatem Microsoft nie mógł przejść obok nich obojętnie. Tak powstał pierwszy Surface, który okazał się raczej niewypałem. Druga odsłona również nie była zbyt udana i dopiero trzecia generacja zaczęła zbierać pozytywne opinie. Solidne podzespoły w wytrzymałej obudowie, a ponadto magnetyczna klawiatura w której wyeliminowano błędy poprzedników sprawiły, że ludzie wreszcie się do niego przekonali. Pomagał tutaj dodatkowo Windows 8 w pełnej wersji, zamiast wydmuszki dostępnej wyłączenie na procesory ARM, dzięki czemu mieliśmy dostęp do oprogramowania desktopowego, a nie tylko Windows Store. 

pobrane-1050x699

Poza tym, posiadał on rysik, który miał ułatwić zapisywanie notatek w OneNote oraz podstawową interakcję z komputerem. Problematyczny był jednak brak jakiejkolwiek jego kalibracji. Na całe szczęście Microsoft wreszcie wziął się do roboty i po praktycznie 5 miesiącach od premiery wydał stosowną aplikację. Nazwana ona została Surface Hub i umożliwia zmianę kilku parametrów rysika. Dzięki niej nie tylko skalibrujemy stylus pod siebie, ale i zmienimy domyślną akcję przycisków. Osoby, które już zdążyły wypróbować ową aplikację twierdzą, iż rysowanie faktycznie stało się znacznie prostsze i bardziej naturalne. Dzięki odpowiedniemu dobraniu ustawień, gadżet reaguje przy użyciu znacznie mniejszej siły, co szczególnie powinno spodobać się grafikom.

pobrane-1-690x459

Jak to ostatnimi czasy bywa, jest to aplikacja Modern dostępna do pobrania z Windows Store. Miejmy nadzieję, iż firma z Redmond będzie wydawać więcej tego typu programów, dzięki którym będziemy w stanie usprawnić pracę naszych dodatkowych urządzeń.