Nokia 216 to kolejny feature phone ze stajni Microsoftu

Coraz trudniej spotkać osoby, które korzystałyby z klasycznego feature phone. Urządzenia te coraz bardziej spychane są na margines przez smartphony, lecz mimo wszystko wciąż jest na nie popyt. Dlatego też wiele firm w dalszym ciągu skora jest je produkować i co ciekawe, wśród nich znajduje się również Microsoft. Przez długi czas nie przypominali nam o tym w żaden sposób, jednakże czas ten wreszcie nadszedł za sprawą Nokii 216.

Telefon ten pod żadnym pozorem nie jest urządzeniem przełomowym, gdyż nie takie jest jego przeznaczenie.  Głównym zadaniem przed nim postawionym jest spełnienie konkretnych oczekiwań, czyli długi czas pracy i możliwość wygodnego prowadzenia rozmów. Zapewnić ma to 2,4” ekran o rozdzielczości 320×240 pikseli oraz akumulator o pojemności 1020 mAh. Cała reszta specyfikacji w przypadku tego typu modeli jest raczej mało istotna, niemniej warto co nieco o niej wspomnieć. Tak więc zapewnia on dostęp do modułu bluetooth, karty SD (do 32 GB) oraz dwóch aparatów 0,3 MPx każdy. Co ciekawe, nie zapomniano również o 3.5 mm jacku audio, którego obecność w nadchodzących flagowcach wielu firm stoi pod znakiem zapytania. To wszystko zamknięte zostało w bryle o wymiarach 118 x 50,2 x 13,5 mm, przy wadze zaledwie 82,6 grama.

Nokia 216 powinna więc szczególnie przypaść do gustu wszystkich tych, którzy przedkładają rozmowy telefoniczne nad inne, ewentualnie dostępne funkcje. Jednak nie należy tutaj zapominać o tym, że w razie zajścia takiej potrzeby bez problemu uruchomimy przeglądarkę i sprawdzimy interesujące nas rzeczy. W takich wypadkach idealnie sprawdzać się ma preinstalowana Opera Mobile, gdyż posiada ona funkcję oszczędzania transferu danych. Problem jednak w tym, że jak na razie nie pokuszono się o podanie przybliżonej ceny, choć znamy kolory, w jakich będzie sprzedawana – biały, czarny oraz miętowy.