Microsoft jednak nie porzucił pomysłu uruchamiania Androidowych aplikacji na Windows 10

Stale malejący, jednak wciąż występujący problem z brakiem kluczowych aplikacji na Windows Phone co jakiś czas przewija się w różnorakich mediach. Próbowała go swego czasu zażegnać Nokia, która znana była z zawierania dużej ilości umów partnerskich, które raz po raz stawały się powodem pojawienia się kolejnego, dotąd brakującego programu – tak było chociażby w przypadku Instagrama. Dlatego też po odłączeniu się Finów od Windows Phone ten drugi trochę zaczął podupadać w kontekście oprogramowania, jednakże wtedy zaczęły pojawiać się głosy, jakoby Microsoft znalazł na to rozwiązanie. android-apps-windows-phoneJuż od dawna mówi się o tym, iż mobilne Okienka zapewnią wsparcie dla uruchamiania aplikacji pisanych z myślą o Androidzie. Jak na razie nic takiego nie miało miejsca, jednakże Microsoft to nie Nokia i nie potrafi w żaden konkretny sposób zachęcić zewnętrznych deweloperów do zainwestowania w jego platformę. Nawet duże kwoty dofinansowania nie spełniły pokładanych w nich nadziei, a okazały się jedynie okazją do dorobienia dla co cwańszych osób. Aktualnie dużo mówi się o Uniwersalnych Aplikacjach, które zdaniem Microsoftu powinny wreszcie w znaczący sposób zniwelować problem brakującego oprogramowania, jednakże gdyby to znów nie wypaliło, to według serwisu Neowin gigant z Redmond ma przygotowany plan B. Jest nim oczywiście wspomniany wcześniej Android, a dokładnie aplikacje na niego pisane, których jest wręcz cała masa.

We have heard from multiple sources from inside the company that they are aware of Android apps running on Windows 10 for phones. One source chimed in to say that the apps that can run on Windows 10 are broad in scope and not limited to a specific set of apps as previous rumors had suggested.

Wciąż oczywiście pozostaje kwestia pieniężna, gdyż raczej nikt się nie spodziewa, iż Microsoft będzie mógł wręcz bezkarnie i za darmo korzystać z oprogramowania przeznaczonego na inną platformę. Ostatecznie znów może się okazać, iż Google postara się o zablokowanie takowej funkcji, jednakże nawet wtedy wciąż pozostaną jeszcze zewnętrzne sklepy aplikacji, które są wolne od wpływów korporacji z Mountain View. Miejmy nadzieję, iż takowy plan się ostatecznie nie ziści, gdyż stracą na tym wszyscy Ci, którzy do tej pory byli wierni platformie Windows Phone i od samego początku postawili właśnie na nią. Będzie to dla nich dość duży cios, który raczej skutecznie zniechęci ich do przyszłego tworzenia oprogramowania na jakikolwiek produkt Microsoftu. Na chwilę obecną nie pozostaje nam nic innego jak oczekiwanie na nadchodzącą konferencję BUILD 2015 – to właśnie na niej zostaną zapewne odkryte wszystkie dotąd skrywane karty.