Microsoft Garage sposobem na poprawę wizerunku firmy

Microsoft stara się jak może by poprawić swój nadszarpnięty latami stagnacji wizerunek. Ciekawe programy oraz rozbudowana platforma zgłaszania sugestii mają być remedium na tą przypadłość. Kolejną inicjatywą idącą w tym kierunku ma być Microsoft Garage – ciekawe przedsięwzięcie zrzeszające pracowników firmy z Redmond, którzy w jego ramach mogą wykazać się kreatywnością i niezależnością od głównych projektów pracodawcy.

Na tę okazję stworzono specjalną stronę, na której możemy śledzić wszelkie nowo powstałe aplikacje. W chwili obecnej mamy wgląd w 16 tego typu programów i gier, które mają różnorakie przeznaczenie – od zarządzania ekranem blokady, poprzez tworzenie notatek, aż po czynności związane z tworzeniem muzyki. Oczywiście zgodnie z obecną polityką tejże firmy, pisane one są nie tylko na Windows Phone, ale też na Androida i iOS. Jako, że są to projekty pojedynczych osób reprezentują zróżnicowane przeznaczenie oraz mniejszą lub większą jakość.

g_-_608x405_-_-_58698x20141023095925_0

Jedynym mankamentem tej platformy jest nieobecność jej na naszym polskim rynku. By ją przetestować konieczna jest zmiana regionu w ustawieniach, lub w przypadku Androida pobranie odpowiedniego pliku .apk. Nie mniej, dzięki niej widzimy jak na dłoni chęć Microsoftu do zmiany swojego postrzegania. Firma jeszcze bardziej stawia na aplikacje mobilne, których stworzyła stosunkowo mało, a przy okazji chce zdobyć choć kilku użytkowników systemu Googla. Otwartość na inne platformy powinna z czasem zacząć przynosić zauważalne efekty, gdyż nawet teraz wiele osób zaczęło lepiej postrzegać firmę, jako bardziej przyjazną niż gigant z Mountain View.