Pojawia się kolejna wersja usługi Beam

Microsoft jakiś czas temu zdecydował się przejąć usługę Beam, która jest bezpośrednim konkurentem dla platformy Twitch. Zadanie obu polega na strumieniowaniu rozgrywki, choć ta druga jest w tym przypadku niezaprzeczalnym liderem. Oczywiście gigant z Redmond nie daje za wygraną i zintegrował ją nawet ze swoim Xbox One. Dodatkowo, niedawno pojawiło się duże uaktualnienie, które przyniosło kilka ciekawych nowości.

Przede wszystkim warto wspomnieć o wsparciu maksymalnej rozdzielczości wynoszącej 1440p (60 FPS) przy bitrate na poziomie 10 Mb/s. Przy okazji zdecydowano się radykalnie przebudować wykorzystywany dotychczas odtwarzacz. Obecnie nie jest już oparty o przestarzałego Flash Playera, gdyż w końcu przeskoczono na HTML5. Dodano wyczekiwane od dawna logowanie poprzez konto Xbox Live, co niewątpliwie spodoba się konsolowym użytkownikom.

Czy to jednak wystarczy, by przekonać kolejne osoby do porzucenia Twitcha? Trudno ocenić, choć posiadaczom konsoli Xbox One zdecydowanie prościej będzie podjąć decyzję.