Microsoft uruchomił stronę Mobile Devices

Microsoft uruchomił stronę Mobile Devices o urządzeniach mobilnych. Znajdziemy na niej telefony z serii Lumia,  Asha, X, oraz najzwyklejsze telefony jak np. Nokia 105.

nokia ms strona

Strona podzielona jest na zakładki. Pierwsza to Telefony i Tablety, znajdziemy tam wszystkie mobilne urządzenia z dokładnym opisem i galerią zdjęć. W celu łatwiejszego odnalezienia interesującego nas modelu możemy skorzystać z opcji filtrów podzielonych na budowę telefonu (klawisze, dotyk), funkcje oraz rodzinę z której pochodzi urządzenie.

Kolejna zakładka to Akcesoria. Po kliknięciu w nią ukazują się wszystkie dostępne dla mobilnych urządzeń akcesoria. Są one pogrupowane tematycznie, możemy również skorzystać z dostępnej wyszukiwarki.

Następna, to zakładka zatytułowana Aplikacje. Podzielona jest na rodziny Lumia, X i Asha. Znajdziemy tam opisy i prezentacje wybranych aplikacji. Brakuje tam niestety… samych aplikacji do pobrania.

Ostatnia zakładka to Wsparcie. Zawiera ona prezentacje i opisy które pomogą nam np. zaktualizować oprogramowanie. Dostępne jest również forum pomocy technicznej Nokia. Obecnie po wybraniu opcji forum jesteśmy przekierowywani na strony Nokii jednak w przyszłości Microsoft prawdopodobnie uruchomi własny suport, jest to konieczne jeśli chce zerwać z marką Nokia

Strona jest dość czytelna, a poruszanie się po niej jest intuicyjne i nie sprawi nikomu większych problemów.  Na chwilę obecną jest dostępna jedynie w języku angielskim, miejmy nadzieję że Microsoft szybko doda opcję wyboru języka. Nową stronę możecie zobaczyć klikając na powyższy screen w artykule.