Micorsoft wypuszcza nową, poglądową wersję narzędzia WinDbg

Microsoft z ogromnym oporem wprowadza konsekwentne zmiany w interfejsie. Stosunkowo często zmienia swoją koncepcję, co doprowadziło do sytuacji, w której Windows 10 posiada elementy wszystkich swoich poprzedników. Nie trudno natknąć się na naprawdę archaiczne rzeczy, jednak nie można też firmie odmówić pewnych starań. Ich niedawnym wyrazem jest najnowsza poglądowa wersja narzędzia do debugowania – WinDbg Preview.

Zdecydowano się zmodernizować jego interfejs, mocno inspirując się pakietem Office czy obecnym w Win10 eksploratorem plików. Na górnej krawędzi dodano więc wstążkę, mającą usprawnić nawigację. Nie zabrakło również ciemnego motywu, który jest znacznie przyjemniejszy dla oka podczas nocnej pracy. Zmieniony wygląd to oczywiście nie jedynie zmiany i warto wspomnieć chociażby o mechanizmie zapamiętywania ostatniej sesji.

Ponadto, jest to pierwsze wydanie tego narzędzia udostępnione w sklepie Windows. Firma zapewnia, że znacząco usprawni to proces dystrybuowania aktualizacji, co powinno spodobać się jego użytkownikom.