Marka Lumia prawdopodobnie w tym roku dokona swego żywota

Dużo się ostatnimi czasy mówi o tym, że sprzedaż smartphonów Lumia jest na poziomie znacznie niższym niż oczekiwania Microsoftu. Od samego początku borykały się one z tym problemem, jednakże od pewnego okresu z dnia na dzień jest coraz gorzej. Patrząc na to wszystko raczej nikogo nie zdziwią najnowsze, choć jeszcze oficjalnie niepotwierdzone, informacje pochodzące od anonimowego pracownika tegoż giganta.Lumia 540 Dual SIM

Takowe dane przekazane nam zostały przez portal WinBeta i jeśli okażą się one zgodne z prawdą, to przed końcem bieżącego roku marka Lumia odejdzie w zapomnienie. Jego słowa zdają się potwierdzać wszechobecne obniżki cen najnowszych Lumii, które mają pomóc w pozbyciu się resztek magazynowych. Wszystko układa się więc w jedną, logiczną całość, toteż nie powinniśmy mieć już żadnych złudzeń.

Pewnym pocieszeniem pozostaje jednak fakt, iż o ile Lumie docelowo znikną z rynku, o tyle taki sam los nie spotka Windows 10 Mobile. Jakiś czas temu Microsoft powiedział, że będzie on rozwijany tak długo jak trwają prace nad Windows 10. Wedle ich słów wspierany będzie nawet wtedy, gdy nikt z niego nie będzie korzystał.