Lumia 650 zyskuje aktualizację wnoszącą funkcję DTTW

Jednym z kluczowych powodów stojących za narzekaniem na nowe Lumie był brak lubianej funkcji DTTW, czyli wybudzania urządzenia poprzez dwukrotne stuknięcie w ekran. Mechanizm ten stał się wręcz wizytówką serii Lumia, toteż dziwił fakt jego braku. Niemniej Microsoft zapowiedział, że nachodzące uaktualnienia przywrócą tą pożądaną przez konsumentów funkcję. Trwało to dość długo, lecz firma postanowiła wywiązać się z zapowiedzi i udostępniła stosowne uaktualnienie.

microsoft-lumia-950-01-1200x600Poinformowani o tym zostaliśmy przez portal WindowsCentral, który przy okazji zaznaczył, że aktualizacja nie jest jeszcze dostępna we wszystkich regionach. Niemniej, warto tutaj odnotować fakt, iż podnosi ona numer wersji oprogramowania układowego do 01078.00042.16352.50011. Oczywiście wspomniane wcześniej DTTW to nie jedyna nowość, gdyż pochylono się również nad szeregiem wcześniej wykrytych błędów.

Docelowo uaktualnienie ma być dostępne w ramach mechanizmu OTA, jednakże jeśli ktoś chce je pobrać wcześniej, to może sprawdzić jego dostępność za pośrednictwem programu Windows Device Recovery Tool. Należy mieć jednak wtedy na uwadze, że ewentualna instalacja z jego użyciem poskutkuje wymazaniem wszystkich danych z naszego urządzenia.