LG zaprezentowało swoje pierwsze od bardzo dawna urządzenie oparte o Windows Phone

Od dłuższego czasu dochodziły do nas plotki, jakoby wielu producentów miało spróbować swoich sił w produkcji urządzeń opartych o platformę Microsoftu. Choć do tej pory nie była ona dla nich zbyt atrakcyjna, to jednak wraz z premierą Windows 10 sytuacja ta ma ulec znaczącej poprawie. Ostatnie przecieki na ten temat pochodziły z dość sceptycznego względem Windows obozu LG – zapowiadały one rychłe pojawienie się dwóch nowych modeli sygnowanych ich logo. No i niedługo potem rzeczywiście tak się stało, choć nie otrzymaliśmy dwóch, a jak na razie jeden smartphone.

LG Lancet zadebiutował w amerykańskiej sieci Verizon i jak na razie nic nie wskazuje na to, by miał ją opuścić. Gdyby jednak ktoś usilnie chciał stać się nowym nabywcą tego urządzenia, to trzeba przyznać, iż przedstawia się ono raczej dość przeciętnie. Można śmiało założyć, że obecnie jego bezpośrednim konkurentem jest Lumia 535, która posiada bardzo podobną specyfikację.lg-lancet-ebrochJeśli zaś chodzi o dodatki do samego systemu, to tutaj otrzymaliśmy co nieco rozwiązań, które znane są z konkurencyjnych produktów – między innymi wyzwolenie migawki aparatu poprzez gest oraz podwójne stuknięcie w celu wybudzenia urządzenia. Poza tym, wyposażono je w Windows Phone 8.1 Update 2, który jak do tej pory obecny jest wyłączenie na Lumiach 640 i 640 XL (no i poprzez program Windows Insider na innych modelach).

Niestety nie wiadomo nic na temat jego daty premiery czy ewentualnej ceny, no i wielką niewiadomą jest też jego premiera poza granicami Stanów Zjednoczonych. Co zabawne, to właśnie od jego udanej (lub nie) sprzedaży zależy przyszłe zaangażowanie Koreańczyków w platformę Windows. Jest to o tyle śmieszne, że jednym modelem i to wydanym na wyłączność raczej dużej popularności sobie nie przysporzą, co w konsekwencji może poskutkować powtórnym porzuceniem systemu Windows Phone na rzecz Androida. Byłaby to sytuacja bardzo niekorzystna dla konsumentów, gdyż w chwili obecnej ten specyficzny rynek jest zdominowany przez Microsoft, co przekłada się na mało satysfakcjonujący wachlarz urządzeń, spomiędzy których możemy wybierać.