Kupno Mojang stało się faktem – Microsoft bogatszy o kolejne studio

Firma Mojang jest kojarzona przez wszystkich za sprawą swojej niezwykle popularnej gry Minecraft. Jest to bardzo rozbudowany sand-box, który daje nam wręcz nieograniczone możliwości kreacji świata – co możemy nie raz zobaczyć przy pomocy wiernych fanów. Od jakiegoś czasu słychać o niej coraz częściej, jednak przez coś całkiem innego – Microsoft był zainteresowany jej zakupem.

Musieliśmy chwilę na tą informację czekac, jednakże wczoraj oficjalnie zostało potwierdzone przejęcie w/w studia. Cała transakcja kosztowała firmę z Redmond 2,5 miliarda dolarów, co jest kwotą dość niewyobrażalną tym bardziej, że za cały dział mobilny Nokii zapłacono trochę ponad 5 miliardów. Co ciekawe, po przeprowadzonej sprzedaży trójka założycieli opuści firmę – czy z własnej woli?

Phil Spencer przy tej okazji udzielił wywiadu portalowi Wired w całości poświęconemu temu przejęciu. Zapewnił również, że Minecon dalej będzie organizowany i to Microsoft będzie sprawował nad nim opiekę. Poza tym, Owen Hill z firmy Mojang zamieścił krótkie FAQ, w którym przedstawia obecną sytuację firmy oraz informuje, iż wszystkie wersje Minecrafta będą dalej rozwijane i wspierane.