Kolejne zmiany poczynione przez Microsoft – zwiększona ekspansja marki MSN

Zmiany w firmie Microsoft toczą się swoim rytmem już od jakiegoś czasu. Bing ulega nieustannym zmianom, Windows Phone zostanie zastąpiony przez markę Windows, a marka MSN otrzymuje drugie życie. Od jakiegoś czasu możemy testować portal MSN w wersji poglądowej, który przeszedł ogromną metamorfozę względem swojej poprzedniej wersji. Cały portal został przeprojektowany, a przy okazji zintegrowano w nim wszystkie wydane dotąd aplikacje spod szyldu Bing – takie jak Bing Weather, Bing Finance itp. Chcąc uporządkować wprowadzony przez siebie nieporządek, firma z Redmond postanowiła przestać sygnować te aplikacje Bingiem, a zacząć przez MSN właśnie.

msn-money-wpcentral_story

Przy tej okazji, postanowiono zmienić nazwy kilku aplikacji. W naszym kraju jest to raczej niezauważalne, jednakże w angielskiej wersji aplikacji Finanse, zmieniono jej nazwę na MSN Money. Niby drobna zmiana, aczkolwiek w moim odczuciu bardziej odpowiada specyfice tej aplikacji. Zastanawiające jest, czy i kiedy dla naszego języka zostaną wprowadzone takie zmiany. Miejmy jednak nadzieję, że jeśli to nastąpi będzie to coś lepszego niż zwykłe surowe tłumaczenie – jednak nasze „Pieniądze” średnio by wyglądały.

Mam nadzieję, że tym razem Microsoft lepiej wykorzysta ten portal jak i samą markę, gdyż ostatnimi czasy nie poczynione zostały względem niej żadne zmiany. Mimo wszystko uważam, że może ona w przyszłości stanowić dość dużą wartość dodaną do wszystkich usług tej firmy. Już teraz, nawet w wersji poglądowej ta witryna ma wiele do zaoferowania – między innymi synchronizacje ustawień z naszym kontem oraz integrację z usługami społecznościami, a nawet z OneNote i OneDrive.