Kolejne przecieki dotyczące wersji Office dla OS X

Od czasu wydania ostatniej wersji Office na OS X minął już jakiś czas (2010 rok) i do tej pory nie mieliśmy żadnych informacji dotyczących jego następcy. Stan ten jednak uległ zmianie, gdyż dzięki serwisowi cnBeta możemy ujrzeć całkowicie przebudowaną wersję Outlooka, wchodzącego w skład tego pakietu.

1-1024x640Mimo, iż pozornie został on zaprojektowany wedle wytycznych ustalonych przez firmę Apple, to jednak przemycono do niego elementy znane z Windows – w tym wstążkę. W nowej odsłonie nie zapomniano o wsparciu dla powiadomień, które są nieodłączną częścią OS X. Poza tym, pakiet będzie równie mocno zintegrowany z chmurą, co jego odpowiednik na produkcie Microsoftu. Umożliwi to łatwą wymianę plików, kontynuowanie pracy na innym urządzeniu, czy łatwy dostęp z każdego miejsca na ziemi. Firma z Redmond zapewnia, iż szczególny nacisk położono na komunikację grupową i zarządzane czasem, dzięki czemu pakiet ten idealnie nada się do pracy zespołowej.

2-1024x548Nie dziwi tak duże zainteresowanie platformą stworzoną przez Apple. Świeżość poprzedniego wydania pozostawia wiele do życzenia i duża część użytkowników głośno o tym mówi. Microsoft odpowiadając na ich potrzeby może liczyć na stosunkowo duże zainteresowanie, tym bardziej że Office na iPada okazał się prawdziwym sukcesem, nawet mimo wielu nałożonych na niego ograniczeń.