Kalendarz i poczta Outlook w Windows 10 Mobile – co nowego?

Aplikacje Poczta i Kalendarz z Windows Phone 8.1 w Windows 10 Mobile zyskały całkiem nowy wygląd i nazwę. Od dnia ukazania w nowej wersji nazywają się Outlook Mail i Outlook Calendar. Wśród nowości w aplikacji Outlook Mail jest rozbudowany wybór czcionki i ułatwiony dostęp do „najczęściej używanych akcji”. w aplikacji Outlook Calendar nie znajdziemy wielkich zmian, ale każdy może zgłaszać swoje pomysły w programie Windows Feedback.

Outlook Mail – całkiem nowy klient poczty

wp_ss_20150416_0013

 

Nowa aplikacja Outlook Mail działa płynnie i stabilnie. Pożyteczną i pomysłową funkcją jest szybki dostęp do najczęściej używanych akcji. Dzięki tej opcji za pomocą jednego przesunięcia palcem można wybraną wiadomość usunąć lub przenieść.

wp_ss_20150416_0014

Klikając w „Hamburger menu” możemy wybrać interesującą nas zakładkę w naszym koncie, przejść do pokrewnej aplikacji Outlook Calendar, wejść w Ustawienia, czy też przesłać opinię o nowej aplikacji do Microsoftu.

Wchodząc w ustawienia możemy dowiedzieć się z której wersji Outlook Mail korzystamy, przesłać opinię do Microsoftu, dodawać, edytować i usuwać konta oraz wejść w ustawienia.

wp_ss_20150416_0029

 

W ustawieniach możemy decydować jaka operacja ma być podejmowana po przesunięciu wiadomości w lewo lub prawo. Do wyboru mamy następujące opcje:

  • Ustaw flagę/Wyczyść flagę.
  • Usuń,
  • Przenieś,
  • Oznacz jako przeczytane/nieprzeczytane.

Możemy także włączyć automatyczny podpis. Domyślnie jest on włączony.

Tworzenie nowej wiadomości

wp_ss_20150416_0015

Tworzenie nowej wiadomości w nowym Outlook Mail zostało rozbudowane, choć w tej wersji nie działa klawiatura typu Swype.  Wśród nowości w tworzeniu wiadomości e-mail możemy wymienić:

  • Wybór rodzaju/rozmiaru/koloru czcionki,
  • Możliwość pogrubienia, przechylenia, podkreślenia i skreślenia tekstu,
  • Dodawanie list numerowanych i nienumerowanych,
  • Określenie formatu tekstu.

Outlook Calendar – kalendarz, za pomocą którego nie ominie nas żadne spotkanie

wp_ss_20150416_0033

 

Outlook Calendar dzięki opcji synchronizacji z wieloma kontami jest bardzo pożyteczną aplikacją. Podobnie jak Outlook Mail działa dość płynnie i stabilnie, ale jest niedopracowana, choćby literówka, jaką popełnił Microsoft pisząc „Dzisiai” na górnym niebieskim pasku koło ikonki „+” służącej do dodawania wydarzeń.

Klikając w „Hamburger menu” możemy wybrać wydarzenia, które mają być wyświetlane, a także wejść w Outlook Mail i ustawienia.

wp_ss_20150416_0022

W ustawieniach, które są identyczne do tych z poczty Outlook (prócz „Ustawienia kalendarza”) możemy wybrać konta, z których ma być synchronizowany kalendarz, a także ustawić pirwszy dzień tygodnia, dni tygodnia roboczego i godziny pracy.

Tworzenie wpisu w kalendarzu

wp_ss_20150416_0027

 

Aby utworzyć nowe wydarzenie w swoim kalendarzu, należy nacisnąć ikonkę „+” na górnym pasku lub klikając na interesujący nas dzień. Można też dodać osoby biorące udział w wydarzeniu wybierając z kontaktów.

Jak na razie Outlook Mail i Outlook Calendar są na dobrym kierunku rozwoju, ale jeszcze kilka rzeczy zostało do dopracowania, m.in. literówka „Dzisiai” i dodanie ciemnego motywu.  Aktualny numer wersji aplikacji Outlook Mail i Outlook Calendar wynosi 17.3925.

wp_ss_20150416_0027