Już niebawem komunikator Skype Qik dokona swojego żywota

Wielcy giganci rynku technologicznego raz po raz żonglują posiadanym przez siebie oprogramowaniem. Jedna usługa jest otwierana, inna zamykana – nikogo już nie dziwi ten schemat. Wszystko to jest zazwyczaj podyktowane czysto matematycznym rachunkiem, gdyż firmy mają to do siebie, iż nie lubią generować strat gdy nie muszą. To właśnie to jest powodem nadchodzącego końca komunikatora Skype Qik, który swój debiut miał w 2014 roku.

In 2014, we launched Skype Qik, a mobile video messaging app to help share moments with groups of friends. Since then, we have learned that many of you are already doing these things in Skype, and as a result, we migrated some of Qik’s most used features into the Skype app you already know and love.

We’ve enabled video messaging in Skype and fun features such as filters, to make your messages even more personal. To send a video message in Skype today, simply look for the video message icon in the media bar.

Czym tym razem Microsoft podyktował swój ruch? W głównej mierze chodzi o fakt, iż podstawowy Skype w chwili obecnej posiada większość funkcji znanych z powoli wygaszanego projektu, przez co jego dotychczasowi użytkownicy nie powinni odczuć jego braku. Oczywiście nie jest to kopia 1:1, gdyż skupiono się jedynie na tych możliwościach, które ponoć są najczęściej wykorzystywane. Niemniej proces zamknięcia jest nieunikniony, toteż wszyscy użytkownicy chcący zachować swoje dane powinni je zapisać przed 24 marca bieżącego roku – to właśnie na ten dzień przypada całkowite wygaszenie Skype Qik.