Jeśli anulowany smartwatch Moonraker Was interesował, to koniecznie musicie to zobaczyć

Wraz z przejęciem Nokii przez Microsoft zdecydowano się zamknąć wiele ciekawych projektów i usług. Niektóre z nich się po prostu dublowały, a inne, jak Nokia McLaren, zostały skazane na zapomnienie bez żadnego większego powodu. Do tej drugiej grupy należy jeszcze niegdyś opracowywany przez Nokię smartwatch o kodowej nazwie Moonraker, o którym po raz pierwszy dowiedzieliśmy się w połowie zeszłego roku.

Prócz kilku grafik go przedstawiających nie mieliśmy jednak żadnych konkretnych informacji o nim, więc mogliśmy się wyłącznie domyślać tego, jak miałby wyglądać interfejs oraz jego obsługa. Dlatego też fani Nokii niedawno wykazywali dość dużą aktywność, gdyż do sieci wyciekła aplikacja o wdzięcznej nazwie Moonraker Q, przeznaczona do obsługi wspomnianego zegarka. Dzięki temu wiemy mniej więcej jak miałaby wyglądać interakcja z nim, która w znacznej mierze miałaby opierać się na gestach – jedyny przycisk przełączałby nas między ekranem startowym a ekranem podglądu. Poprzez przesunięcie do góry lub do dołu przechodzilibyśmy odpowiednio do powiadomień bądź listy aplikacji, co może nie jest jakoś szczególnie wyszukane, aczkolwiek dość łatwo to zapamiętać.

Jak więc widać, informacji na tego temat w dalszym ciągu mamy niewiele, lecz w sytuacji, gdy nie mamy ich w zasadzie w ogóle, nawet taka ilość cieszy każdego fana marki. Szkoda tylko, że nigdy nie ujrzymy go w akcji na żywo.