HTC prawdopodobnie pracuje nad urządzeniem opartym o Windows 10 Mobile

Microsoft wraz z premierą Windows 10 chce przeprowadzić prawdziwy szturm na rynek mobilny. Do tej pory raczej nie szło im zbyt dobrze, jednakże nowa odsłona ich flagowego produktu ma to zmienić. Znacznie większy nacisk położono na możliwości konfiguracyjne tegoż systemu, dzięki czemu ma być on znacznie atrakcyjniejszy dla różnych firm produkujących urządzenia przenośne.

htc-one-m8-e1406709496740-396x250

Jednym z producentów, którzy spróbują swoich sił wraz z wydaniem Windows 10 Mobile prawdopodobnie zostanie HTC. Sugeruje to wypowiedź dyrektora ds. sprzedaży, który na konferencji w Indiach wypowiedział dość ciekawe zdanie:

We’ll see how the new version of the Windows operating system shapes up and where it fits in the HTC lineup.

Oczywiście nie wiadomo jakie miałoby być to urządzenie, jednakże wielu spekuluje, iż Tajwańczycy wykonają ten sam ruch co wcześniej – wydadzą kopię swojego flagowca w wersji z Windows 10 (tak jak kiedyś HTC One M8 for Windows). Gdyby tak się stało to otrzymalibyśmy solidne urządzenie, które mogłoby być idealnym motorem napędowym pierwszej generacji urządzeń opartych o najnowszą odsłonę Windows. Potencjalni nabywcy otrzymaliby Snapdragona 810, którego wspiera 3 GB RAM. Poza tym, HTC One M9 posiada 5” ekran FHD, który wraz z resztą podzespołów zasilany jest przez ogniwo o pojemności 2840 mAh. Jeśli zaś chodzi o matrycę aparatu to i tutaj sytuacja wygląda nie najgorzej, gdyż przednia jednostka posiada 4 Mpx oraz technologię UltraPixel, natomiast tylna standardowe 20 Mpx.

Jak więc widać jest na co czekać i ewentualna premiera takowego urządzenia wyszłaby na dobre mobilnym okienkom. Brak jakichkolwiek flagowych modeli daje się Microsoftowi we znaki, gdyż to właśnie one są zazwyczaj głównym motorem napędowym sprzedaży i to właśnie na nich buduje się markę (no i to one zapewniają największy dochód). Na korzyść HTC przemawiałby fakt, iż zarówno Microsoft jak i inni giganci wciąż nie mają swoich topowych urządzeń w segmencie smartphonów opartych o platformę Windows, przez co łatwiej byłoby im zdobyć nabywców dla swojego produktu.