Google zdaje się blokować wbudowaną w Windows 10 aplikację do obsługi poczty

Google raczej niezbyt pobłażliwym wzrokiem spogląda w kierunku mobilnego Windowsa i choć powodem tego mógłby być jego dość niski udział rynkowy, to jednak niejednokrotnie już udowodniono, że ta niechęć może mieć całkiem inne podłoże. W końcu czym innym jest nie wydawanie aplikacji na konkurencyjny system, a czym innym jest umyślne blokowanie niektórych rozwiązań.Google-Outlook

Coś podobnego niedawno przytrafiło się Microsoftowi i jego klientowi poczty na Windows 10, który to został sklasyfikowany przez Google jako „less-secure app”, co wiąże się z pewnymi ograniczeniami. Otóż w takim przypadku niemożliwym jest zalogowanie się do takowego programu, co dla niektórych konsumentów może być dość uciążliwe. Gdy coś takiego nam się przytrafi, wtedy Google wyśle na naszą skrzynkę wiadomość ze stosowną informacją i linkiem prowadzącym do ustawień tegoż mechanizmu. Jeśli wciąż będziemy chcieli korzystać z klienta poczty to nie pozostanie nam nic innego jak jego całkowite wyłączenie.

Oczywiście może to być wyłącznie chwilowy problem, a nie celowe zagranie ze strony Google – niemniej patrząc przez pryzmat dotychczasowych działań tejże firmy odpowiedź wydaje się być oczywista.