Excel – zastosowanie w biznesie

Czym jest Excel?

Microsoft Excel to program do tworzenia arkuszy kalkulacyjnych i organizacji danych. Pozwala na dokonywanie zaawansowanych obliczeń i przedstawianie wyników lub też danych źródłowych w formie wykresów. Jest prosty w obsłudze, przejrzysty i intuicyjny, ale jednocześnie udostępnia wiele funkcji usprawniających pracę. Zazwyczaj służy do przeprowadzania analiz i prognoz, tworzenia zestawień i baz danych. Jego cechą charakterystyczną jest „uczenie się” zachowań użytkownika, dzięki czemu z każdym kolejnym uruchomieniem programu może on liczyć na automatyzację pewnych procesów i podpowiedzi ułatwiające pracę. To najpopularniejsza aplikacja biurowa służąca do obróbki danych liczbowych – trudno znaleźć biuro, w którym nie korzysta się z Excela.

Do czego można wykorzystać Excel?

Wielu użytkowników Excela korzysta zaledwie z niewielkiej części jego możliwości. Tymczasem jego wbudowane narzędzia pozwalają m.in. na:

  • przeprowadzanie obliczeń i analiz statystycznych,
  • tworzenie modeli matematycznych,
  • tworzenie prognoz i wyznaczanie trendów na podstawie historycznych danych,
  • monitorowanie systemów i procesów,
  • optymalizowanie funkcji,
  • przejrzystą prezentację danych – np. w formie wykresów.

Wszystko to sprawia, że Excel znajduje zastosowanie przy zadaniach związanych z an alizą, sterowaniem procesami czy monitorowaniem obciążenia. Może być wy korzystywany do prowadzenia księgowości dla małej firmy czy przygotowania JPK. Jest idealnym narzędziem do tworzenia prognoz i raportów. Może nawet pomóc Ci stworzyć narzędzie do zarządzania relacjami z klientami dla małej firmy (CRM). Jeśli czujesz, że na co dzień nie wykorzystujesz potencjału Excela, a chciałbyś pracować sprawniej i wygodniej, dobrym rozwiązaniem będzie szkolenie, na którym odkryjesz wszystkie jego funkcje.

Szkolenia i kursy z MS Excel

Zastanawiasz się jak podnieść wiedzę pracowników dotyczącą możliwości programu MS Excel? Z pomocą przychodzą szkolenia i kursy dla początkujących, średniozaawansowanych i zaawansowanych użytkowników programu. Oferta kursów w programu excel, szkoleń online oraz stacjonarnych, a także rozmaitych warsztatów z programu Excel jest naprawdę bardzo duża. Szkolenia stacjonarne organizowane są zarówno w dużych miastach, takich jak Warszawa, Kraków, Poznań, Gdańsk, Bydgoszcz, Katowice, Wrocław, Lublin (zobacz szkolenia Lublin) czy Rzeszów, jak też w wielu mniejszych miastach. Pracownicy i pracodawcy spoza dużych ośrodków miejskich również nie są skazani na podróże służbowe w celu uczestniczenia w szkoleniu Excel, bo coraz więcej z nich organizowanych jest online przez sieć Internet.

Dla kogo kurs Excel przez Internet?

Kursy excel realizowane przez Internet polecane są zwłaszcza użytkownikom średniozaawansowanym oraz rozpoczynającym swoją przygodę z programem firmy Microsoft. Kursy te koncentrują się na podstawowych i średniozaawansowanych funkcjach zespołu, a forma zajęć w postaci krótkich lekcji wideo pozwala nie tylko dobrze poznać materiał, ale też w razie potrzeby wielokrotnie wracać do wybranych partii materiału i powtarzać je. Wadą kursów z programu excel jest brak kontaktu z prowadzącym i możliwości zadawania pytań, a co za tym idzie uzyskania pomocy w przypadku trudniejszych zagadnień.

Baza szkoleń excel online

Szukając dobrych szkoleń i kursów z MS Excel warto skorzystać z bazy kursów i szkoleń online. Tego typu bazę znajdziemy między innymi na https://eventis.pl/szkolenia/excel, gdzie zgromadzono szkolenia stacjonarne i kursy online od kilkudziesięciu organizatorów z całej Polski. W bazie z łatwością znajdziemy szkolenia z excela w Warszawie, Poznaniu, Wrocławiu, Krakowie, Łodzi czy Katowicach, jak też w wielu mniejszych miastach w całej Polsce. Baza umożliwia porównanie programów i cen szkoleń z Micorosft Excel i dokonanie rejestracji na wybrane przez siebie szkolenie lub kurs całkowicie online! W bazi znajdziemy również szkolenia dla użytkowników zaawansowanych, w tym z wykorzystania języka VBA w pracy z programem Excel. Na stronie https://eventis.pl/kursy/vba zebrano kursy poświęcone właśnie VBA w Excel, ale również w innych programach z pakietu Microsoft Office.