Dzięki Microsoft MobileFusion pozornie przeciętny smartphone stanie się skanerem 3D

Ostatnimi czasy Microsoft stara się kreować na firmę innowacyjną oraz szybko reagującą na rynkowe przetasowania. Choć momentami nie bardzo mu to wychodzi, to jednak trudno zarzucić mu, iż biernie przygląda się konkurencji. Co rusz wydawane są kolejne interesujące, nowe produkty czy aktualizacje starych, które to zdobywają sobie uznanie wśród konsumentów. Prawdopodobnie nie inaczej będzie i tym razem, ponieważ gigant postanowił sprezentować światu dość ciekawie zapowiadającą się technologię.

Dzięki niej będziemy w stanie tworzyć dość dokładne, trójwymiarowe modele i to przy pomocy wyłącznie naszego smartphona. By tego dokonać powstała specjalna aplikacja, która po wcześniejszym obejściu danego obiektu dookoła (w celu wykonania zdjęć) wyświetla nam na ekranie jego wierne odwzorowanie – oczywiście w 3D. Co ciekawe, do całego procesu nie jest wymagane połącznie z Internetem, ponieważ odbywa się on w czasie rzeczywistym już na naszym urządzeniu. Niestety opisywana technologia wciąż jest w fazie rozwojowej, więc nie wiadomo kiedy tak naprawdę trafi do konsumenckich smartphonów.

Ciężko jest w tym momencie określić ewentualną skalę sukcesu nowego rozwiązania, jednak niewątpliwie jest ono dość ciekawe. Tak utworzone obrazy będziemy mogli bez problemy wydrukować za pomocą drukarki 3D, co niezaprzeczalnie daje duże możliwości co bardziej kreatywnym osobom. To wszystko w połączeniu z w zasadzie zerowym kosztem wdrożenia (każdy smartphone wyposażony w odpowiednią aplikację) powinno przełożyć się na jego dość dużą popularność, choć oczywiście różnie z tym bywa. Jak zwykle nie pozostaje nam nic innego jak wyczekiwać jego premiery.