Dzięki forum XDA uruchomimy diodę powiadomień na wybranych Lumiach

Swego czasu mówiło się, że premiera Windows 10 Mobile miała nam zapewnić wsparcie dla diody powiadomień. Za jego rychłym wprowadzeniem przemawiał fakt, iż niektóre ze sprzedawanych wtedy Lumii były w nią wyposażone. Co prawda były one nieaktywne, jednakże ich uruchomienie jest zależne wyłącznie od aktualizacji oprogramowania. Niestety, od tamtej pory minęło sporo czasu, a mimo to Microsoft wciąż nie zaimplementował stosownego wsparcia.

Okazuje się jednak, że ludziom znudziło się czekanie i postanowili działać na własną rękę. Dlatego też dzięki pracy społeczności z forum XDA sytuacja ta uległa diametralnej poprawie. Co oczywiste, wspierane są wyłącznie modele fizycznie wyposażone w diodę powiadomień, czyli:

  • Lumia 730
  • Lumia 735
  • Lumia 830
  • Lumia 930
  • Lumia 950
  • Lumia 950 XL

Warto tutaj nadmienić, że cała procedura nie jest szczególnie trudna i nie wymaga wielogodzinnych przygotowań. Wystarczy posiadać najnowsze, stabilne wydanie Windows 10 Mobile oraz pobrać spreparowany plik CAB oraz ZIP. Następnie poprzez kilka prostych komend odbywa się instalacja posiadanych przez nas paczek. Na sam koniec pozostaje standardowa „migracja danych”, po której powinniśmy otrzymać działającą diodę powiadomień. Co dodatkowo ciekawe, jest ona w pełni konfigurowalna na takiej samej zasadzie, jak każda inna forma notyfikacji. Dlatego też odpowiednie przełączniki znajdziemy w stosownej zakładce systemowych ustawień.

Ciekawe, czy Microsoft kiedykolwiek zdecyduje się na zapewnienie oficjalnego wsparcia. Jego brak jest o tyle zastanawiający, że wybrane modele są sprzętowo na to gotowe, o czym świadczy skuteczność opisywanej metody. Skoro kilka uzdolnionych osób potrafiło samodzielnie przygotować wymagane modyfikacje, to dlaczego nie mógł tego zrobić sam Microsoft?