Creators Update usunie z Xboxa One tryb podzielonego ekranu

Jedną z bardziej interesujących funkcji Xboxa One jest tzw. Snap Mode, umożliwiający podzielenie ekranu pomiędzy dwie niezależnie działające aplikacje. Zalety jakie niesie za sobą to rozwiązanie powinny być dla wszystkich zrozumiałe, jednakże już niebawem będziemy musieli się z tym pożegnać. Wszystko za sprawą nadchodzącego Creators Update, który, najwyraźniej, przyniesie nie tylko od dawna wyczekiwane nowości.

Choć wraz ze wspomnianym uaktualnieniem zadebiutuje przebudowany ekran startowy, to przy okazji zostaniemy pozbawieni zaawansowanych opcji dotyczących wielozadaniowości. Takową informację przekazał nam Mike Ybarra za pośrednictwem Twittera. Wszystko po to, by zmniejszyć zużycie pamięci, zwiększyć ogólną szybkość działania oraz uwolnić zasoby, które mogą być przeznaczone na „większe rzeczy”.

Wciąż otwartym pozostaje pytanie, co tak naprawdę firma miała na myśli i czym zastąpi dotychczasowy tryb podzielonego ekranu. Spekuluje się tutaj o tzw. picture-in-picture, czyli możliwości wyświetlania dodatkowego źródła obrazu w formie małego okienka. W pewnych okolicznościach mogłoby to być niewątpliwie wygodniejsze rozwiązanie niż to dotychczas wykorzystywane. W końcu np. okno komunikatora wcale nie musi zajmować całej wysokości ekranu, gdyż spokojnie zmieści się w mniejszym okienku.