Dzięki forum XDA uruchomimy Continuum na każdej Lumii

Od dnia premiery Windows 10 Mobile Microsoft kładzie dość duży nacisk na tryb Continuum. Dzięki niemu, po podłączeniu zewnętrznego monitora, jesteśmy w stanie korzystać ze smartphona jak z klasycznego komputera. Oczywiście mamy tutaj nałożone pewne ograniczenia, jak chociażby wsparcie wyłącznie dla UWP. Dodatkowym mankamentem jest również fakt, że skorzystać możemy z niego jedynie na kilku modelach, w tym tylko na dwóch Lumiach – 950 oraz 950 XL.

Co jednak ciekawe, choć Microsoft twierdzi inaczej, starsze modele również są w stanie uruchomić tryb Continuum. Niedawno udowodnili nam to forumowicze z XDA, którzy za sprawą kilku zmian w systemowym rejestrze zdołali się dobrać do wspomnianej wcześniej funkcji. Sposób ten zadziałać ma z każdą Lumią pracującą pod kontrolą Windows 10 Mobile. Należy mieć jednak na uwadze, że z oczywistych względów nie skorzystamy z przewodowej stacji Display Dock. W zamian pozostaje nam tryb bezprzewodowy działający w oparciu o połączenie Wi-Fi.

Warto pamiętać, że każda ingerencja w oprogramowanie naszego smartphonu może się źle skończyć. Opisywaną procedurę wykonujecie więc wyłącznie na własną odpowiedzialność, gdyż za ewentualne szkody nie będzie nikt odpowiadać.