Aplikacja Office Lens wreszcie trafia na Androida oraz iOS

Microsoft raz za razem pokazuje nam, iż sukcesywnie zmienia swoją strategię. Zamiast kurczowo trzymać się własnej platformy i na nią rozwijać inne swoje usługi postanowiono skupić się na systemach konkurencji. W ten sposób gigant z Redmond postara się dotrzeć do jak najszerszego grona odbiorców, czego nie osiągnąłby ze swoim mało popularnym Windows Phone. Jak z rękawa Microsoft sypie kolejnymi aplikacjami na Androida czy iOS, przez co jego właśni użytkownicy raz po raz czują się oszukani (tym bardziej, że kilka z nich występuje tylko u konkurencji).

Tym razem padło na program Office Lens, który umożliwia skanowanie dokumentów i późniejsze ich zapisywanie chociażby w OneNote. Możemy również skorzystać z OneDrive, na którym pojawi się odpowiedni plik o rozszerzeniu .jpg. Aplikacja umożliwia również zapis prosto do Worda, w którym pojawi się już sam przetworzony i czysty tekst, dzięki czemu od razu będziemy w stanie go edytować. Oczywiście zarówno w Google Play jak i App Store można znaleźć na pęczki podobnych aplikacji, jednakże jeśli ktoś lubi i korzysta z ekosystemu Microsoftu, to wreszcie znajdzie idealne dla siebie rozwiązanie.

Jak więc widać, Microsoft bardzo się stara, by jak najbardziej zniechęcić konsumentów do jego własnego systemu. Już teraz wiele osób się zastanawia, po co tak właściwie inwestować w Windows Phone, skoro może kupić coś z Androidem i wciąż móc korzystać ze swoich ulubionych aplikacji (i wielu, wielu więcej). Jeśli firma nie poprawi swojej strategii (czyli nie zmniejszy stopnia ignorowania swojego własnego tworu) to już niebawem może się okazać, że Android będzie lepszym wyborem do obsługi ekosystemu Microsoftu niż sam Windows.