Integracja Skype i SMS została oddana do wglądu wszystkich użytkowników Windows 10

Microsoft jakiś czas temu zapowiedział możliwość wysyłania SMS za pośrednictwem Skype. Nowy mechanizm miał być kontynuacją i rozwinięciem idei Messaging Everywhere, wcześniej testowanej w całkowicie innej formie. Jak obiecano tak też zrobiono, jednakże z początku dostęp do tejże nowości zyskali wyłącznie Insiderzy korzystający z wczesnych aktualizacji.

capture20161003233124264

Po pomyślnych testach zdecydowano się udostępnić uaktualnioną aplikację Skype wszystkim zainteresowanym. By móc pisać SMS za pośrednictwem komputera wystarczy pobrać Skype Preview i przejść przez cały proces konfiguracji komunikatora. Oczywiście musimy tego dokonać zarówno na naszym smartphonie jak i desktopie, gdyż inaczej to nie zadziała. Gdy już tego dokonamy będziemy mogli bez jakiegokolwiek skrępowania tworzyć wiadomości.

Wciąż pozostaje pytanie, czy Microsoft zdecyduje się na implementację tegoż mechanizmu w klientach przeznaczonych na Androida oraz iOS. Można domniemywać, że to właśnie taki powód stał za chęcią implementacji obsługi SMS w Skype, który to jest multiplatformowym komunikatorem. Poprzednie rozwiązanie na to nie pozwalało, gdyż opierało się ono o systemową aplikację obecną jedynie w Windows 10.