Mimo, że Microsoft ma w zwyczaju dość częste uaktualnianie swoich produktów, to nie jest to żadną normą. Przykładem mogą być tutaj gogle HoloLens, które swoją ostatnią dużą aktualizację otrzymały jeszcze w 2016. Mowa oczywiście o, mającym wtedy swoją premierę, Anniversary Update. Firma zakasała więc rękawy i wzięła się ostro do roboty, co zaowocowało udostępnieniem testowego wydania Redstone 4.

Padło na kompilację 17123 i jak łatwo zauważyć, jest ona starsza niż aktualne desktopowe wydanie. Nie jest przy tym powiedziane, iż stanowi to zapowiedź kolejnych poglądowych odsłon. Warto mieć również na uwadze, że w przypadku HoloLens proces aktualizacji wygląda zgoła inaczej niż w przypadku desktopów. Redstone 4 możemy wgrać wyłącznie „na czysto” poprzez Windows Device Recovery Tools. Wiąże się to z przywróceniem urządzenia do stanu fabrycznego, tj. utracimy w ten sposób wszystkie dane.

Przy okazji pokuszono się o stworzenie listy nowości, która naprawdę wygląda imponująco. Warto wspomnieć chociażby o eksploratorze plików, wsparciu dla protokołu MTP oraz całej masie poprawek z zakresu płynności animacji i obsługi głosowej.