Początkiem zeszłego tygodnia Microsoft przedstawił nowości w Outlooku, które będą sukcesywnie dodawane na przestrzeni nadchodzących tygodni. Warto mieć jednak na uwadze, że nie wszędzie pojawią się w tym samym czasie, choć docelowo znajdą się u każdego użytkownika. Dlatego też, jeśli nam na nich zależy, trzeba cierpliwie czekać, aż i na naszym koncie będą dostępne.

Nowości Outlook

Jeśli zaś chodzi o nowości, to na wstępie wypada wspomnieć o możliwości przeczesywania naszych wiadomości w poszukiwaniu rachunków. Na ich podstawie Outlook automatycznie utworzy stosowne przypomnienie w kalendarzu. Jego klient dla Windows zasugeruje nam dodanie lokalizacji do tworzonych spotkań, opartych na tych ostatnio używanych oraz tych znalezionych w pokojach konferencyjnych. W aplikacjach dla Windows oraz macOS, a także w webowej odsłonie dodana zostanie obsługa do maksymalnie trzech stref czasowych.

Na iOS zadebiutuje wsparcie dla mechanizmu szybkich odpowiedzi, którego kontrolki wyświetlą się poniżej konwersacji. W wersji dla Androida, jeszcze przed końcem maja, znajdziemy wsparcie dla Office Lens. Poza tym, na obu platformach (oraz w kliencie webowym) zaimplementowany zostanie mechanizm ulubionych kontaktów.