Szukając pomysłu na prezent dla osoby bliskiej, ciężko czasem znaleźć rozwiązania dostosowane do jego indywidualnych potrzeb. W sklepach znaleźć można wszystko, lecz pojawia się także problem związany z ewentualnym budżetem. Nie każdy jest w stanie wydać kilkaset lub nawet kilka tysięcy złotych na sprzęt komputerowy. Na szczęście na ratunek przychodzą komputery poleasingowe. Czy są one jednak dobrym pomysłem w kontekście prezentu?

Komputer dla ucznia, czyli maszyna do wszystkiego

Kupując sprzęt komputerowy dla młodego człowieka w wielu kilku-kilkunastu lat, możemy mieć 100-procentową pewność, że nie będzie on jedynie uczyć się na wybranym urządzeniu. Nie wolno zapominać o rozrywce. Młodzież kocha gry komputerowe i rozrywkę. Nie ma więc w tym nic zaskakującego, że jeśli będą oni dysponować komputerem do nauki, w wolnych chwilach będą chcieli oddać się zabawie. Czy komputery poleasingowe są w stanie poradzić sobie z takim obciążeniem? Oczywiście, że tak! Wystarczy zwrócić uwagę na wybrany model i jego parametry techniczne. 

Komputery poleasingowe dla freelancera

Freelancing to coraz popularniejszy model pracy zarobkowej wśród specjalistów, którzy są w stanie realizować obowiązki służbowe w trybie zdalnym. Prowadząc jednoosobową działalność, często trzeba mieć się z wyzwaniami kosztów i budżetów. Komputery poleasingowe z rąk innych przedsiębiorców są perfekcyjną opcją – niezależnie od tego, czy zajmujesz się projektowaniem grafiki komputerowej, copywritingiem czy zarządzaniem zespołem specjalistów. 

Sprzęt uniwersalny

Używając komputera w celach prywatnych, np. do surfowania po sieci, przeglądania stron internetowych lub oglądania filmów i słuchania muzyki, nie potrzebujesz komputera o imponujących parametrach. Nie oznacza to również, że Twoje oczekiwania spełni najtańsza konstrukcja w sklepie, gdyż może okazać się ona niewystarczająca – zwłaszcza w sytuacji, gdy otworzysz kilka dodatkowych kart, aplikacji lub zakładek. 

Co zatem należy zrobić? Najlepiej podejść do sprawy w sposób racjonalny. O ile procesor i7 niekoniecznie będzie odpowiednim wyborem ze względu na jego imponujący potencjał, o tyle i5 lub nawet i3 poradzą sobie z tymi zadaniami doskonale. Do tego warto zadbać o dysk SSD, by wszystkie procesy zachodziły szybko i dynamicznie oraz minimum 8 GB pamięci RAM. Taka konstrukcja w sklepie stacjonarnym może kosztować nawet powyżej 2 tysięcy złotych. Nie chcesz przepłacać? W KomputeryMarkowe.pl czeka na Ciebie wiele podobnych alternatyw w dużo niższych cenach.