Gry z Xbox 360 cieszą się dużą popularnością pośród posiadaczy Xbox One

Choć początkowo Microsoft mocno zniechęcił graczy do zakupu konsoli Xbox One, to mimo wszystko z czasem trochę ich udobruchał. Wpłynęło na to kilka decyzji, z czego chyba najważniejszą było zapewnienie wsparcia dla gier z Xbox 360. Co prawda nie wszystkie stare tytuły można bez problemu uruchomić na nowej konsoli, jednakże ich lista jest na tyle pokaźna, iż każdy znajdzie coś dla siebie. W chwili obecnej znajdziemy na niej ponad 300 pozycji i liczba ta cały czas rośnie.

Sytuacja ta doprowadziła do tego, iż prawie połowa wszystkich posiadaczy Xboxa One preferuje gry pierwotnie wydane dla Xboxa 360. Wpłynęło na to kilka czynników, choć prawdopodobnie tym najbardziej istotnym była cena. Rynek używek jest ogromny, przez co można nabyć wiele ciekawych gier w naprawdę atrakcyjnych cenach. Z drugiej strony mamy niegdysiejszych posiadaczy konsoli poprzedniej generacji, którzy ani myślą drugi raz kupować tą samej gry.

Oczywiście duża tutaj zasługa samych deweloperów, gdyż mimo wszystko wymaga to od nich pewnego nakładu pracy. Muszą oni odpowiednio zmodyfikować pliki gry, jednakże jest to niczym w porównaniu do stworzenia jej od nowa.