Desktopowa aplikacja OneDrive również doczeka się zmiany interfejsu

Desktopowa aplikacja OneDrive w zasadzie nigdy nie była zmieniana. Co prawda jest ona cyklicznie uaktualniania, jednakże nigdy, nawet w minimalnym stopniu, nie usprawniono jej interfejsu. Dlatego też jest on dość przestarzały i nijak nie pasuje do koncepcji, jaką Microsoft rozwija wraz z Windows 10. Koniec końców ruszyły prace dotyczące i tego elementu, o czym świadczy artykuł opublikowany na portalu InsideWindows.

Dzięki niemu wiemy, że poprzez drobną modyfikację rejestru otrzymać możemy nowy interfejs aplikacji OneDrive. Co prawda nie każdy jej element zostanie zmieniony, gdyż ustawienia wciąż będą kojarzyć się z klasycznymi, desktopowymi programami. Jednak okienko pojawiające się po kliknięciu na ikonkę OneDrive będzie całkowicie przebudowane, by lepiej współgrało z Windows 10.

Cała procedura nie jest zbyt skomplikowana, gdyż wymaga dodania wyłącznie jednego dodatkowego wpisu rejestru. W lokalizacji HKEY_CURRENT_USER / Software / Microsoft / OneDrive należy utworzyć DWORD (32-bit)  o nazwie TeamSiteSyncPreview, po czym ustawić jego wartość na 1. Na koniec wystarczy już tylko ponownie uruchomić aplikację OneDrive.